Destiny 2: Jak zacząć grać w 2022 roku (2023)

Destiny 2 to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych obecnie gier online dla wielu graczy.
Wraz z wydaniem piątego rozszerzenia, The Witch Queen, może to być przytłaczające dla nowych graczy. Aby pomóc ci w drodze, przygotowaliśmy nowy przewodnik dla graczy, który pomoże ci kupić odpowiednią zawartość i zapoznać cię ze wszystkimi tajnikami Destiny 2. Więc ubierz Strażnika i zaczynajmy!

Przede wszystkim, jeśli zastanawiasz się, czy warto zagrać w Destiny 2: możemy tylko powiedzieć, że milion graczy nie może się mylić! Destiny 2 ma niesamowicie zdrową bazę graczy i większość graczy zgadza się, że Destiny 2 to jedna z najbardziej satysfakcjonujących gier, w jakie kiedykolwiek grali. To znaczy, kiedy już w to wejdziesz.

I to jest jedna z największych przeszkód w dostaniu się do Destiny 2, bo od czego zacząć? Fakt, że gra ma długą i zagmatwaną historię naprzemiennych modeli darmowych i płatnych, również nie pomaga. Zacznijmy od sprawdzenia, które treści są dostępne w jakiej cenie.

Destiny 2: Jak zacząć grać w 2022 roku (1)

W jaką zawartość Destiny 2 można grać za darmo?

W Destiny 2 można grać za darmo od października 2019 r., kiedy to ukazała się wersja gry New Light. Możesz stworzyć własną postać, rozgrywać określone misje i wykonywać czynności w wielu różnych miejscach w grze, bez konieczności wydawania pieniędzy.

Grając w darmową wersję Destiny 2, nie musisz martwić się o limit poziomu ani limit czasu, ale jeśli chcesz doświadczyć kampanii fabularnej i niektórych bardziej mięsistych aktywności w grze, musisz zapłacić. To powiedziawszy, darmowa wersja Destiny 2 daje ci wiele okazji, aby posmakować pętli rozgrywki i przekonać się, czy jest to gra, w którą chcesz poświęcić więcej czasu.

Niektóre ze starszych kampanii z poprzednich rozszerzeń również były darmowe, ale od czasu wydania rozszerzenia Beyond Light w 2020 roku coraz więcej darmowych treści zostało wyłączonych w trybie offline w procesie, który deweloper Bungie nazywa „przechowywaniem”. Oznacza to, że nawet jeśli chcesz poznać historię Destiny 2 od samego początku, nie będziesz w stanie tego zrobić, ponieważ część zawartości została już przechowana.

Oto wszystkie dotychczas wydane kampanie fabularne Destiny 2:

 • Czerwona Wojna (część podstawowej gry Destiny 2)(sklepiony)
 • Klątwa Ozyrysa (dodatek, 2017)(sklepiony)
 • StrategOS (rozszerzenie, 2018)(sklepiony)
 • Porzuceni (dodatek, 2018)(sklepiony)
 • Shadowkeep (dodatek, 2018)
 • Beyond Light (dodatek, 2020)
 • Królowa Czarownic (dodatek, 2022)

Co więcej, nowe rozszerzenie i kampania Destiny 2 o nazwie Lightfall zostaną wydane 28 lutego 2023 r.

Oryginalna kampania fabularna The Red War, a także pierwsze trzy główne rozszerzenia Klątwa Ozyrysa, StrategOS i Porzuceni zostały schowane, co oznacza, że ​​ta zawartość jest niedostępna, dopóki Bungie nie zdecyduje się jej ponownie wprowadzić. Obecnie nie ma planów przywrócenia tych kampanii do gry, ale nigdy nie mów nigdy!

Na szczęście nie trzeba się martwić, że do skarbca trafią kolejne rozszerzenia. W Destiny 2 Showcase 2022 Bungie ogłosiło ku uciesze wielu graczy, że nie będzie już usuwać kampanii rozszerzających. Oznacza to, że Shadowkeep, Beyond Light, The Witch Queen i przyszłe rozszerzenia zawsze będą dostępne. Zawartość sezonowa trafi do skarbca zawartości Destiny 2 po uruchomieniu nowego dodatku.

Trzy obecnie dostępne kampanie Shadowkeep, Beyond Light i The Witch Queen są płatnymi rozszerzeniami, a ich kampanie nie są darmowe. Możesz jednak rozegrać jedną lub dwie pierwsze misje za darmo, aby ich posmakować, ale jeśli chcesz kontynuować grę, potrzebujesz pełnej płatnej wersji.

Czym są sezony Destiny 2?

Wraz z wydaniem Porzuconych w 2018 roku Bungie wprowadziło również sezonową zawartość z dodatkową zawartością fabularną i aktywnościami. Sezon trwa około czterech miesięcy, a każdego roku pojawiają się cztery różne sezony, które budują historię w kierunku następnego rozszerzenia i kampanii. Zasadniczo wypełniają luki narracyjne między głównymi kampaniami, więc aby w pełni zrozumieć historię Destiny 2, nie można przegapić treści sezonowych.

Dlatego nawet gdyby wszystkie kampanie były nadal grywalne, nadal przegapiłbyś historię, ponieważ wiele z nich rozgrywa się między kampaniami w tych sezonach. Zawartość sezonowa jest zawsze ograniczona czasowo: nie można jej odtworzyć po zakończeniu sezonu!

Jaki jest obecny sezon Destiny 2?

Destiny 2 jest obecnie w 5. roku, który rozpoczął się wraz z premierą najnowszego dodatku The Witch Queen w lutym 2022 r. W tym samym czasie rozpoczął się szesnasty sezon o nazwie Season of the Risen, który jest pierwszym z czterech łącznie składających się na sezon Destiny Year 5. 24 maja 2022 roku rozpoczął się siedemnasty sezon Destiny 2, nazwany Season of the Haunted, który zakończył się 23 sierpnia. Kolejny sezon, czyli obecny sezon biegowy, nosi nazwę Season of Plunder i będzie aktywny do grudnia 6 2022, po którym rozpocznie się czwarty i ostatni sezon Roku 5. Po zakończeniu tego sezonu Destiny rozpocznie rok 6 wraz z wydaniem kolejnego rozszerzenia: Lightfall.

Jak nadrobić zaległości w historii Destiny 2?

Ponieważ pierwsze trzy główne rozszerzenia zostały przechowane, a zawartości sezonowej w ogóle nie można odtwarzać, dogonienie historii Destiny 2 w jej oryginalnej formie (grając w nią) jest niemożliwe. Ale nie martw się, ponieważ do tej pory istnieje wiele zasobów, które mogą pomóc ci zrozumieć tę historię.

Oczywiście nie jest wymagane, aby być na bieżąco ze wszystkimi bitami historii, aby cieszyć się historią. Możesz także łatwo wskoczyć do jednego z dostępnych rozszerzeń, ponieważ wszystkie służą jako odpowiedni punkt wyjścia i są mniej więcej samodzielne!

Oto kilka przydatnych zasobów, aby nadrobić zaległości w fabule Destiny 2:

 • Historia przeznaczenia, pięknie ilustrowaną stronę internetową, która ponownie opowiada historię wszystkich dodatków i zawartości sezonowej Destiny 2
 • Wcześniej w Destiny, kolejna strona internetowa, która zawiera bardziej skondensowane podsumowanie dotychczasowej historii Destiny 2.
 • (YouTube) Dynastia, fanowski film kinowy trwający prawie dwie godziny, który szczegółowo opisuje historię i fabułę dodatku The Witch Queen.
 • (YouTube) Kompletna historia przeznaczenia, jeśli chcesz uzyskać pełne podsumowanie całej historii Destiny 2 aż do Twierdzy Cieni. Uwaga, to 3 godziny jazdy! (przynieś popcorn!)
 • Kolektyw Isztar, zbiór wszystkich materiałów fabularnych dostępnych w Destiny 2.

I wreszcie, w samej grze znajduje się oś czasu, która zawiera bardzo skondensowane podsumowanie wszystkich głównych wydarzeń. Możesz uzyskać dostęp do osi czasu, przechodząc do ekranu reżysera i klikając emblemat w prawym górnym rogu.

Destiny 2: Jak zacząć grać w 2022 roku (2)
Oś czasu Destiny 2 w grze | źródło: Bungie

Gdzie zacząć grać w Destiny 2 w 2022 roku?

Teraz, gdy wiesz, jak kampanie i sezony Destiny 2 są ze sobą powiązane, możesz się zastanawiać, od czego zacząć.

Zanim zaczniesz inwestować w dodatkową płatną zawartość, nie zaszkodzi najpierw wypróbować darmowej zawartości, aby sprawdzić, czy podoba ci się rozgrywka Destiny.

Podstawowa gra da ci dostęp do kampanii New Light, która służy jako trampolina i wprowadza nowych graczy w główne mechaniki, historię i postacie Destiny 2. Ponadto możesz swobodnie eksplorować wszystkie dostępne obecnie planety i wykonywać zlecenia i prostych zadań, aby zdobyć doświadczenie i nowy sprzęt.

Gdy po raz pierwszy uruchomisz Destiny 2, zostaniesz automatycznie przeniesiony do linii zadań Nowe Światło. To właściwie ta sama misja początkowa, co w pierwszej grze Destiny, więc jeśli miałeś już jakieś doświadczenie w Destiny, od razu ją rozpoznasz!

Tylko pamiętaj, aby stale sprawdzać cele misji, aby podążać wzdłuż linii zadań Nowe Światło.

Destiny 2: Jak zacząć grać w 2022 roku (3)

Które dodatki do Destiny 2 powinieneś kupić?

Gdy będziesz gotowy na kolejną przygodę, możesz wybrać między zakupem Shadowkeep, Beyond Light i The Witch Queen, które są trzema aktualnie dostępnymi rozszerzeniami. Dodatkowo dostępna jest przepustka sezonowa, która daje dostęp do zajęć sezonowych.

Generalnie radzimy zacząć od jednego z rozszerzeń, a zawartość sezonową zachować na koniec. Omówimy twoje opcje, abyś mógł zdecydować, które rozszerzenie jest dla ciebie preferowane.

 • Twierdza Cieni

  Twierdza Cieni to najmniej znaczące rozszerzenie z trzech opcji, ale jeśli jesteś nieugięty w odtwarzaniu wszystkich dostępnych treści, to powinien być twój punkt wyjścia. To rozszerzenie również regularnie trafia do sprzedaży, więc jeśli chodzi o grzywkę za dolary, nie możesz się tutaj pomylić.

  Zakup dodatku Twierdza Cieni zapewnia dostęp do około dziesięciu misji fabularnych, dwóch szturmów, rajdu i lochu, więc jest mnóstwo treści, które zapewnią Ci rozrywkę. Twierdza Cieni koncentruje się wokół Księżyca, więc w tym rozszerzeniu będziesz głównie biegać i latać.

  To powiedziawszy, w porównaniu z pozostałymi dwoma rozszerzeniami Shadowkeep nie dodaje żadnych nowych funkcji rozgrywki. Jeśli chcesz grać nową podklasą lub zdobywać nowe umiejętności, możesz zamiast tego kupić Beyond Light lub The Witch Queen.

  Przeznaczenie 2: Twierdza Cieni

  Xbox One

  £29.99

  {"@context": "http://schema.org/","@type": "Oferta","cenaWaluta": "PLN","cena": "29.99","url": "https:// /startselect.com/gb-en/destiny-2-shadowkeep-xbox-one/48820"}

 • Poza Światłem

  To rozszerzenie dodało Europę jako nowy region do eksploracji, a także podzbiór Kosmodromu na Ziemi, lokalizację, którą możesz pamiętać, jeśli grałeś w oryginalne Destiny.

  Najbardziej godną uwagi cechą Beyond Light jest jednak dodanie czwartego elementu obrażeń zwanego Stazą, który powstaje z Ciemności zamiast Światła i powoduje obrażenia od lodu. Każda klasa gracza (Łowca, Czarnoksiężnik lub Tytan) otrzymuje również nową podklasę opartą na Stazie, z nowymi zdolnościami do odblokowania.

  Bez Beyond Light gracze mogą używać tylko trzech pierwszych rodzajów obrażeń: Solar, Void i Arc, i nie będą mogli wybrać podklasy Stasis. Jeśli więc chcesz uzyskać dostęp do wszystkich dostępnych podklas, nie możesz pominąć Beyond Light.

  Naturalnie Beyond Light zawiera również rozbudowaną kampanię fabularną, a także szturmy, lochy i rajd do ukończenia przez graczy.

  Wszystko to sprawia, że ​​Beyond Light jest bardzo dobrym punktem wyjścia dla nowych graczy. Zyskasz dostęp do całkiem nowej, ekscytującej klasy gracza i umiejętności, a granie w kampanię da ci szansę zanurzenia się w uniwersum Destiny 2, zanim w końcu wskoczysz do Królowej Wiedźmy.

  Przeznaczenie 2: Poza Światłem

  Xbox One / Xbox Series X|S

  £34.99

  {"@context": "http://schema.org/","@type": "Oferta","cenaWaluta": "GBP","cena": "34,99","url": "https:// /startselect.com/gb-en/destiny-2-beyond-light-xbox-one-xbox-series-x-s/58061"}

 • Królowa Czarownic

  Możemy sobie wyobrazić, że chcesz wskoczyć od razu do najnowszej zawartości, dlatego rozpoczęcie od Królowej Czarownic ma sens. Możesz być trochę zagubiony, jeśli chodzi o historię i postacie, ale to nie przeszkodzi ci cieszyć się niesamowitą kampanią fabularną, która jest uznawana przez społeczność za jedną z najlepszych w Bungie.

  Podobnie jak Beyond Light, The Witch Queen zapewnia dostęp do nowych funkcji rozgrywki, takich jak nowa broń Glaive, która jest po części pistoletem, po części mieczem i po części tarczą. Nowe rozszerzenie zmienia również sposób działania podklasy Pustki, podobnie jak Beyond Light dodało nowe podklasy Stasis.

  Oprócz tego zyskujesz dostęp do całej gamy aktywności, w tym zupełnie nowej aktywności dla sześciu graczy o nazwie Wellspring oraz mnóstwa egzotycznej broni.

  Możesz kupić The Witch Queen w PlayStation Store za pomocą naszegoKarty PlayStation Store.

  Destiny 2: The Witch Queen Edycja Specjalna

  Xbox One / Xbox Series X|S

  £69.99

  {"@context": "http://schema.org/","@type": "Oferta","cenaWaluta": "GBP","cena": "69,99","url": "https:// /startselect.com/gb-en/destiny-2-the-witch-queen-deluxe-edition-xbox-one-xbox-series-x-s/67263"}

Jak kupić przepustkę sezonową Destiny 2?

Jeśli szukasz przepustki sezonowej w PlayStation Store, Xbox Store lub sklepie Steam, nie znajdziesz jej. Dzieje się tak, ponieważ przepustkę sezonową należy kupić w grze za walutę w grze Silver. Każda przepustka sezonowa kosztuje 1000 sztuk srebra, co daje równowartość 10 USD/10 EUR/10 GBP.

Srebro należy kupić za pośrednictwem PlayStation Store, Xbox Store lub sklepu Steam. Im więcej kupujesz Srebra, tym więcej „darmowego” Srebra otrzymujesz jako dodatkowy bonus. Wydaj więcej, zdobądź więcej!

Oto ilości srebra Destiny 2, które można kupić:

 • 500 srebra (5 USD/5 EUR/5 GBP)
 • 1000 Srebrników + 100 dodatkowych Srebrników (10 USD/10 EUR/10 GBP)
 • 2000 Srebrników + 300 dodatkowych Srebrników (20 USD/20 EUR/20 GBP)

Możesz kupić Destiny 2 Silver za pomocąKarty PlayStation StoreIKarty Xbox Storekupione w Startselect przy użyciu preferowanej metody płatności, a kod otrzymasz natychmiast. Jesteśmy oficjalnymi partnerami PlayStation i Xbox, więc możesz kupować bez obaw!

Po doładowaniu portfela srebrem możesz przejść do sklepu Destiny 2, aby kupić przepustkę sezonową za 1000 srebra.

Srebrna wskazówka dotycząca zakupów:zawsze możesz sprawdzić w zakładce Sezon w menu, ile dni pozostało do końca aktualnego sezonu. Jeśli zostało tylko kilka dni, być może zechcesz zatrzymać swoje srebro nieco dłużej i poczekać na rozpoczęcie kolejnego sezonu, zanim kupisz przepustkę sezonową.

Powinieneś mieć teraz wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia własnej kosmicznej przygody w Destiny 2 jako pełnoprawny Strażnik. Nadal może to być trochę onieśmielające, ale kiedy zaczniesz strzelać obcym w twarz i przemierzać galaktyczne krajobrazy swoim szybkim Wróblem, wszystko naturalnie się ułoży. Trzymaj się tego, a Destiny 2 może stać się najbardziej zabawną i satysfakcjonującą grą, jakiej kiedykolwiek doświadczyłeś, dzięki pomocnej i gęstej społeczności oraz stale rozwijającej się historii. Do zobaczenia wśród gwiazd!

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Jamar Nader

Last Updated: 09/22/2023

Views: 5455

Rating: 4.4 / 5 (75 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Jamar Nader

Birthday: 1995-02-28

Address: Apt. 536 6162 Reichel Greens, Port Zackaryside, CT 22682-9804

Phone: +9958384818317

Job: IT Representative

Hobby: Scrapbooking, Hiking, Hunting, Kite flying, Blacksmithing, Video gaming, Foraging

Introduction: My name is Jamar Nader, I am a fine, shiny, colorful, bright, nice, perfect, curious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.