Jak grać w Destiny 2 (2023)

Destiny 2 jestpierwszoosobowa strzelanka(FPS) w tradycji dewelopera Bungielegendarna seria Halo, ale ma też styl progresji prosto zGra RPGgatunek (RPG). Wszystko jest także dostępne online, przez cały czas i możesz grać z ludźmi z całego świata. Chociaż technicznie rzecz biorąc nie jest tomasowo gra wieloosobowa online(MMO), to nie jest tak daleko.

OryginalnyPrzeznaczeniebyło dostępne tylko na konsolach, ale możesz na nich grać w Destiny 2PlayStation 4,Xbox One, Ikomputer. Możeszzapisuj grę między platformamiJeśli chcesz.

Pierwsze kroki w Destiny 2

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić w Destiny 2, jest wybór klasy. To ważna decyzja, ponieważ będzie miała ogromny wpływ na sposób, w jaki będziesz grać w grę. Jednakże Bungie zapewnia trzy miejsca na postacie, więc możesz grać wszystkimi trzema klasami, jeśli możesz sobie pozwolić na taką inwestycję czasową.

Każda klasa ma również trzy podklasy, które zmieniają sposób gry. Zaczniesz od jednej podklasy i uzyskasz dostęp do pozostałych w trakcie gry, zdobywając relikty związane z klasą, zwykle uczestnicząc w wydarzeniach publicznych i wypełniając utracone sektory.

Każdy relikt będzie ładować się powoli w miarę ukończenia większej zawartości. Po zakończeniu ładowania będziesz musiał wrócić do Okruchu Podróżnika, aby odblokować nową podklasę.

Jeśli planujesz grać tylko jedną klasą, oto, na co patrzysz:

 • Tytan:W prawdziwej grze MMO Tytani byliby klasą czołgów. Są w stanie zadać obrażenia, ale mogą też przyjąć ich więcej, nie umierając. Jeśli chcesz chronić swoich przyjaciół za potężną tarczą i spędzać większość czasu na uderzaniu kosmitów w twarz, Tytan jest twoją klasą.
  • Posterunek:Doskonale chroni członków drużyny i posiada tarczę, którą można rzucić we wrogów.
  • Strajkowicz:Bardziej ofensywna podklasa, która ma również opcje wzmacniania własnych tarcz.
  • Łamacz słońca:Specjalizuje się w rzucaniu płonącymi młotami, rozpryskiwaniu ognia na wszystkie strony i staniu w ogniu.
 • Czarodziej:Drugą częścią świętej trójcy MMO jest healer, czyli nisza dla Warlocka. Ponieważ Destiny 2 nie jest prawdziwą grą MMO, jest raczej klasą wsparcia. Czarnoksiężnicy mogą stworzyć korzystną szczelinę na ziemi, aby leczyć i wzmacniać członków drużyny. Są także w zasadzie kosmicznymi czarodziejami, więc jeśli lubisz unosić się w powietrzu i siać spektakularną śmierć z góry w postaci błyskawic i płonących mieczy, Warlock jest tym, czego szukasz.
  • Ostrze Świtu:Zabijanie wrogów w powietrzu może odnowić zarówno granaty, jak i energię do walki wręcz, a także otrzymać płonący miecz i skrzydła.
  • Wędrowiec Pustki:Potrafi odzyskać zdrowie lub energię granatu, atakując wrogów.
  • Zaklinacz burzy:Częściej korzysta z leczniczej szczeliny, jeśli w pobliżu znajdują się członkowie drużyny.
 • Myśliwy:Ostatnią częścią tradycyjnej trójcy gier MMO jest zadający obrażenia. Wszystkie trzy klasy w Destiny 2 zostały zaprojektowane tak, aby zadawać obrażenia, ale Hunter ma najwięcej narzędzi skupiających się na zadawaniu obrażeń i osłabianiu wrogów, a nie na ochronie, leczeniu lub wzmacnianiu członków drużyny. Potrafią także potrójnie skakać.
  • Arcstrider:Zadaje ataki łukiem elektrycznym i ładuje swoje umiejętności walki wręcz dzięki pomysłowym unikom.
  • Rewolwerowiec:Posiada eksplodujący nóż do rzucania i może przeładowywać lub odnawiać ataki w walce wręcz, wykonując uniki.
  • Nocny Prześladowca:Posiada zdolność uniemożliwiającą wrogom korzystanie z ich zdolności.

Po wybraniu klasy zostaniesz wrzucony do akcji. Na początku wszystko to może wydawać się przytłaczające, ale ukończenie misji fabularnych jest naprawdę najlepszym i najłatwiejszym sposobem na przejście przez wczesną fazę gry.

Jeśli utkniesz na zbyt niskim poziomie lub po prostu potrzebujesz więcej punktów wyposażenia lub umiejętności, zapoznaj się z następną sekcją.

Zrozumienie wydarzeń publicznych, przygód, utraconych sektorów i nie tylko

Jak grać w Destiny 2 (1)

Kiedy otworzysz mapę planet w Destiny 2, zobaczysz cały bałagan mylących symboli. Większość z tych symboli reprezentuje działania, w których możesz uczestniczyć, a większość z nich zapewnia nowy sprzęt, punkty umiejętności i inne nagrody.

Wydarzenia publiczne
Pojawiają się one losowo na mapach planet i są reprezentowane przez niebieski romb z białym środkiem i pomarańczową obwódką, która przedstawia licznik czasu. Udaj się do jednego z tych znaczników, a zazwyczaj znajdziesz grupę innych strażników strzelających do kosmitów. Dołącz do nagród lub pomóż zamienić je w heroiczne wydarzenie i zdobyć jeszcze lepsze łupy.

Przygody
Przygody są jak zadania poboczne, których nie musisz ukończyć, aby ukończyć grę. Każdy z nich daje doświadczenie i inną nagrodę, jeśli go ukończysz, począwszy od sprzętu po punkty umiejętności. Koniecznie wykonaj te, które dają punkty umiejętności.

Utracone sektory
Większa część Destiny 2 toczy się w otwartym świecie, ale utracone sektory przypominają instancyjne lochy, w których tylko ty i twoja drużyna ogniowa walczycie z kosmitami. Poszukaj na mapie symboli, które wyglądają jak dwa odwrócone „Nas” ułożone jedno na drugim, a gdzieś w pobliżu znajdziesz wejście do Zagubionego Sektora. Na koniec pokonaj bossa, a otrzymasz skrzynię z łupami.

Misje patrolowe
Są to krótkie misje, które wymagają odwiedzenia określonych miejsc na mapie, zabicia wrogów i wykonania innych prostych zadań. Wykonaj zadanie, a otrzymasz nagrodę.

Przestrzenie społecznościowe Destiny 2: Farma, Wieża i Latarnia Morska

Jak grać w Destiny 2 (2)

Destiny 2 nie jest grą MMO, ale zawiera przestrzenie społecznościowe, w których możesz spotkać się z innymi strażnikami, pochwalić się swoim sprzętem lub agresywnie zajadać się neonowymi ramenami w stronę słonych przyjaciół.

Farma
Pierwszą przestrzenią społeczną, na którą natkniesz się, jest Farma. W tym bukolicznym schronieniu przed wygłodniałymi hordami obcych możesz rozszyfrować swoje engramy na potężny sprzęt, odebrać pocztę i przedmioty, które przegapiłeś za pierwszym razem, a także wykonać zadania.

Wieża
Drugą przestrzenią społeczną w Destiny 2 jest Wieża. Zawiera wszystkich tych samych sprzedawców i postacie niezależne, co Farma, a także przywódców frakcji i Eververse, czyli sklep kasowy w Destiny 2.

Latarnia
Trzecia przestrzeń społeczna została wprowadzona w DLC Curse of Osiris i aby uzyskać do niej dostęp, musisz kupić DLC. Zawiera nowego NPC z nowymi nagrodami i ukrytą skrzynię, jeśli potrafisz rozwiązać zagadkę.

Jak grać w Tyglu w Destiny 2

Jak grać w Destiny 2 (3)

Tygiel należy do Destiny 2gracz kontra graczTryb (PVP), w którym możesz zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami z innymi strażnikami. Jest ona dostępna bardzo wcześnie i nie musisz mieć poziomu 20 ani 25, aby wziąć w niej udział.

Jak działa Tygiel?
Tygiel to aktywność oparta na zespołach 4 na 4. Możeszstwórz drużynę z drużyną ogniową złożoną z czterech przyjaciół lub członków klanulub jeśli sam ustawisz się w kolejce, zostaniesz automatycznie dopasowany do czterech innych strażników.

Poziom nie ma znaczenia, dlatego najważniejszy jest wybór odpowiedniej podklasy i wyposażenia broni. Nie czuj presji, aby zabrać ze sobą najpotężniejszą broń, ponieważ w tym trybie poziom wyposażenia nie ma znaczenia.Wybierz rodzaj broni, z którym czujesz się najlepieji które Twoim zdaniem będą najbardziej skuteczne.

Xur może pomóc Ci znaleźć broń, zbroję i engramy

Dostępne są trzy różne tryby gry:

  • Szybka grato bardziej zrelaksowany tryb PvP, w którym śmierć nie boli tak bardzo twojej drużyny.
   Starcie:podstawowy tryb deathmatch, w którym wygrywa pierwsza drużyna, która zdobędzie 75 zabójstw. Jeśli skończy się czas, wygrywa drużyna z największą liczbą punktów.
  • Kontrola:tryb z trzema punktami kontrolnymi, o zdobycie i utrzymanie walczysz. Zespoły otrzymują punkty za utrzymanie tych obszarów i zabicie drugiej drużyny.
  • Zwierzchnictwo:zabicie przeciwnika powoduje upuszczenie przez niego przedmiotu, który musisz odzyskać. Podniesienie go daje drużynie punkt, ale jeśli przeciwnik dotrze do niego pierwszy, będzie to zmarnowane zabójstwo. Zespół, który jako pierwszy zbierze 50, wygrywa grę.
  • Konkurencyjnyjest nieco bardziej bezwzględny, ponieważ twoja drużyna ma ograniczoną liczbę odrodzeń, więc liczy się każda śmierć.
   Odliczanie:tryb asymetryczny, w którym jedna drużyna musi podłożyć bombę i ją chronić, a druga musi ją powstrzymać. Jeśli umrzesz, pozostaniesz martwy, ale każdy gracz może ożywić jednego członka drużyny.
  • Przetrwanie:tryb deathmatch, w którym każda drużyna ma wspólną pulę ośmiu żyć. Śmierć i odrodzenie pochłaniają jedno z tych żyć. Skończą się życia i nie będzie więcej odradzania się. Wygraj, zabijając wszystkich przeciwników lub kończąc rundę z większą liczbą pozostałych żyć.
  • Próby Dziewięciuto najbardziej intensywny tryb PvP w Destiny 2.
   Dostępne tylko w każdym tygodniu od piątku do poniedziałku.
  • Zwycięskie mecze zapewniają dostęp do nowej przestrzeni społecznościowej i nagród.
  • Wygraj siedem meczów bez strat, aby uzyskać największą nagrodę.

Zrozumienie kamieni milowych Destiny 2

Jak grać w Destiny 2 (4)

Po osiągnięciu maksymalnego poziomu najskuteczniejszym sposobem na zdobycie lepszego sprzętu jest ukończenie cotygodniowych kamieni milowych. Są to w zasadzie tylko zadania, które możesz wykonać, grając normalnie, ale wiedząc dokładnie, do czego zmierzasz, będziesz mieć pewność, że nie pozostawisz na stole żadnego potężnego sprzętu.

 • Wezwanie do broni:Weź udział w meczach tygla. Możesz grać w dowolnym trybie, ale wygrana pozwala szybciej ukończyć kamień milowy. Po ukończeniu tego kamienia milowego porozmawiaj z Shaxxem o nagrodę.
 • Temperatura zapłonu:Udaj się na określoną planetę i ukończ wydarzenia publiczne. Gdy osiągniesz 100 procent, porozmawiaj z Cayde-6 po nagrodę.
 • PD klanu:Dołącz do klanu i po prostu graj w grę, aby zdobywać PD klanu. Gdy zdobędziesz w sumie 5000 PD klanu, możesz porozmawiać z Hawthornem, aby otrzymać potężny sprzęt.
 • Bohaterskie Uderzenia:Wykonaj trzy bohaterskie ataki.
 • Zmrok:Ukończ cotygodniowy szturm nocny, który jest trudniejszą wersją bohaterskich szturmów.
 • Lewiatan: Ukończ najazd Lewiatana lub najazd na legowisko.

Kamienie milowe resetują się co tydzień we wtorek o 10:00 PDT / 13:00 EDT (9:00 PST / 12:00 EST), więc można je powtarzać co tydzień.

Sprawdź nasz przewodnik poDestiny 2 kody, kody i odblokowaniaaby uzyskać szczegółowe informacje o tym, jak odblokować każdy kamień milowy.

Korzyści klanów w Destiny 2

Jak grać w Destiny 2 (5)

Klany to grupy graczy w Destiny 2, które czerpią korzyści z gry ze sobą. Technicznie rzecz biorąc, nie musisz dołączać do klanu, ale nie ma prawdziwego powodu, aby tego nie robić, a dołączenie wcześniej zapewni ci dostęp do kilku fajnych korzyści.

Oprócz cotygodniowych kamieni milowych PD klanu, członkowie klanu otrzymują także cotygodniowe nagrody, jeśli ktokolwiek z klanu wykona określone zadania, takie jak wygranie meczów w Tyglu, pokonanie najazdu lub ukończenie cotygodniowego szturmu Nightfall.

Nagrody te mogą być dość potężne i zasadniczo są bezpłatne, więc nie ma powodu, aby ich nie zdobyć. Będziesz także wspierać swój klan po prostu grając w grę i zdobywając PD klanu, ponieważ klany uzyskują dostęp do większych i lepszych korzyści w miarę zdobywania kolejnych poziomów.

Czy ta strona była pomocna?

Dziękujemy za informację!

Otrzymuj najnowsze wiadomości techniczne dostarczane codziennie

Subskrybuj

Powiedz nam dlaczego!

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Nathanial Hackett

Last Updated: 12/23/2023

Views: 6329

Rating: 4.1 / 5 (72 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Nathanial Hackett

Birthday: 1997-10-09

Address: Apt. 935 264 Abshire Canyon, South Nerissachester, NM 01800

Phone: +9752624861224

Job: Forward Technology Assistant

Hobby: Listening to music, Shopping, Vacation, Baton twirling, Flower arranging, Blacksmithing, Do it yourself

Introduction: My name is Nathanial Hackett, I am a lovely, curious, smiling, lively, thoughtful, courageous, lively person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.