Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (2023)

Diablo 4zawiera pięć klas:Barbarzyńca,Nekromanta,Czarownik,Łobuz, Idruid. Każda klasa ma unikalną mechanikę klasową wraz z drzewkiem umiejętności wyposażonym w różnorodne zaklęcia. Wszystkie ich style gry są różne, ale którejest dla ciebie najlepszą klasą?

W tymDiablo 4przewodnik, wyjaśnimy każdą z klas, aby pomóc Ci podjąć przemyślaną decyzję dotyczącą następnej głównej.

W jakiej klasie jest najlepszaDiablo 4dla Ciebie?

To jest ostateczne pytanie, prawda? Który z pięciuDiablo 4uruchomienie klas jest najpotężniejsze? A co ważniejsze, w którą grę będziesz się najlepiej bawić?

Pod względem mocy,wszystkie klasy są opłacalnew zawartości gry końcowej. Barbarzyńca, Nekromanta, Łotrzyk, Czarnoksiężnik i Druid mają bardzo silne kombinacje, które pomogą ci przetrwaćPoziom świata 4i najtrudniejsze lochy Koszmaru.

Tam sąniektóre klasy, które są silniejsze we wczesnej fazie gry(Czarownicy i Nekromanci) iklasy, które zaczynają się dość słabo(Barbarzyńcy i druidzi).

Jednak pomimo ich reputacji we wczesnej fazie gry,Barbarzyńcy i druidzi chcą być najpotężniejszymi klasami w grzeDiablo 4gra końcowa— przynajmniej w okienku przedsezonowym.

Każda klasa ma zalety i wady, więc najlepszą klasą dla ciebie jest ta, którą klikasz nie tylko na poziomie mechanicznym, ale także na poziomie fantasy. Będziesz spędzać dużo czasu ze swoją indywidualną postacią, więc wybranie czegoś, co do ciebie przemawia, będzie ważne, jeśli chcesz pozostać w inwestycję.

na szczęścieDiablo 4zawiera już większość klasycznych archetypów fantasy (poza świętym wojownikiem, przede wszystkim), więc znalezienie czegoś, co wzbudzi twoje zainteresowanie, nie powinno być zbyt trudne. Jeśli potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji, przewiń w dół doDiablo 4sekcja przewodnika po klasach, aby uzyskać szczegółowe opisy.

W jakiej klasie jest najlepszaDiablo 4dla graczy solo?

TheŁotrzyk to prawdopodobnie najlepsza klasa solowa dla wprawnych graczychcą przejść przez grę — nawet jeśli ostatecznie będziesz musiał ciężej pracować w grze końcowej, aby konkurować z Barbarzyńcami.

Jako łotrzyk jesteś bardzo mobilny, skradający się i potrafisz walczyć zarówno z dystansu, jak i w zwarciu. Jesteś także najbardziej wszechstronną klasą z ogromną różnorodnością konfiguracji. Łatwo cię zabić, co może sprawić, że twoja klasa będzie trudna do opanowania, ale kiedy już się nabierzesz wprawy, możesz samodzielnie stawić czoła armii potworów bez zwalniania.

Oczywiście, podobnie jak w sekcji „która klasa jest dla Ciebie najlepsza”, nie ma właściwej odpowiedzi. Możesz grać wszystkimi pięcioma klasami solo i nie ma klasy wsparciaDiablo 4, obsługują tylko kompilacje.

Jaka jest najlepsza klasa w Diablo 4 dla początkujących?

Najłatwiejszą klasą dla początkujących jestalbo Nekromanta, albo Barbarzyńca, a każdy ma wady i zalety.

Oczywista korzyść dlaNekromantagraczy to armia szkieletów, którymi dysponujesz. Te stwory będą atakować rzeczy obok ciebie i, w zależności od twojej konfiguracji, mogą zadawać bardzo duże obrażenia. Jako nowy gracz, możliwość ciągłego polegania na niektórych sojusznikach AI jest ogromnym odprężeniem. Jeśli zepsujesz swoje umiejętności lub nie będziesz pewien, jak atakować i pozostać przy życiu, możesz po prostu skupić się na zapewnieniu sobie bezpieczeństwa, podczas gdy twoi kumple będą sprzątać loch.

Oszustwo polega na tym, że nekromanci mają technicznie dwa zasoby do zarządzania, ponieważ rzucają zaklęcia za pomocą Esencji, a także ich unikalnej mechaniki Zwłok. Może to nieco przytłaczać nowych graczy, ponieważ zwłoki komplikują niektóre umiejętności, a także mogą wizualnie zasłaniać ziemię w lochach.

Barbaria, z drugiej strony, to po prostu wielcy, rozwaleni ludzie, którzy starają się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby uwolnić Sanktuarium od demonów. Fantazja i (niektóre) style gry dla Barbarzyńców są podobnie proste. Spędzisz dużo czasu po prostu podbiegając do potworów i uderzając je w twarz, aż umrą. Nie ma tu żadnych sztuczek. Nie stajesz się niewidzialny ani nie zmieniasz się w niedźwiedzia. Bierzesz duży młot i rozbijasz rzeczy.

Istnieją jednak dwie duże wady Barbarzyńcy: po jednej na każdym końcu rozgrywki. Barbarzyńcy są jedną ze słabszych klas we wczesnej fazie gry i możesz dość łatwo zginąć, gdy nie wiesz, co robisz. Za swoje cierpienie staniesz się bardzo potężny w grze końcowej. Ale nawet to wiąże się z kosztami złożoności, ponieważ powodem, dla którego barbarzyńcy są tak silni w późniejszej fazie gry, jest to, że są jedyną klasą, która może władać czterema broniami jednocześnie. Oznacza to, że musisz znaleźć więcej sprzętu niż inne klasy i masz potężniejsze legendarne moce do połączenia. To ekscytujące, ale i przytłaczające.

Wspaniała wiadomość oDiablo 4wszystkie klasy — w tym Druid, Sorcerer i Rogue — mają zarówno proste, jak i złożone konstrukcje. Podczas gdy Barbarzyńca i Nekromanta są prawdopodobnie najłatwiejszymi opcjami dla większości graczy, mogą nie być najlepszym pierwszym wyborem dla Ciebie.

Diablo 4przewodnik klasowy

Przyjrzyjmy się klasom bardziej szczegółowo, jeden po drugim:

Barbarzyńca

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (1) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

BarbariaWDiablo 4to zaciekli wojownicy, którzy rzucają się do walki. Jako Barb, twoim głównym mechanikiem jestArsenał broni, co pozwala na jednoczesne trzymanie czterech broni. Niektóre z twoich umiejętności będą wymagały posiadania określonego rodzaju broni, takiej jak cięcie, broń dwuręczna, broń dwuręczna lub pałka. Ale w przypadku niektórych umiejętności możesz ręcznieZmień brońdla różnych efektów. Zdobędziesz doświadczenie, im częściej będziesz używać określonej broni, co zapewni ci wzmocnienia, takie jak zwiększona szansa na trafienie krytyczne lub większe obrażenia zadawane wrażliwym wrogom.

Nie tylko jesteś w stanie opanować broń ofensywną, barbarzyńcy mają być masywnymi siniakami, którzy mogą przyjąć trafienie od każdego wroga. Dzięki mnóstwu okrzyków i zdolnościom zmniejszającym obrażenia będziesz spędzać dużo czasu w zwarciu i osobiście ze względu na swoją przeżywalność.

Nekromanta

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (2) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Nekromanta jest podstawą serii Diablo. Jako przywoływacz możesz wyczarować hordy nieumarłych wrogów, aby wykonali twoje rozkazy lub poświęcić swoich sługusów, aby się wzmocnić.

Twoja unikalna mechanika nazywa sięKsięga Umarłych, Który pozwala dostosować armię nieumarłych, wybierając rodzaj przywoływanych szkieletów (wraz ze specjalizacją). Możesz dać swoim pionkom więcej zdrowia, zwiększone zadawanie obrażeń lub możliwość zadawania obrażeń obszarowych. Jeśli nie chcesz zarządzać swoimi stronnikami, możesz poświęcić część lub wszystkich swoich stronników, aby uzyskać stałe wzmocnienie.

Nekromanci mają unikalny zasób, którego nie mają inne klasy:zwłoki— które, jak się domyślacie, pozostają po śmierci wrogów. Masz również Esencję, która działa podobnie do many, pozwalając ci rzucać zwykłe umiejętności, ale aby ożywić stwory, potrzebujesz zwłok. Jeśli wybierasz się na solową trasę pokazową, możesz zamiast tego zdetonować zmarłego.

Łobuz

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (3) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Łotrzykowieto wszechstronni pojedynkowicze, którzy mogą specjalizować się w walce na dystans lub w zwarciu. (Jeśli grałeś Łowcą Demonów wDiablo 3, jest to najbardziej podobna klasa dlaDiablo 4).

Twoja wyjątkowa mechanika klasowa jestSpecjalizacja, która zmienia twoje podstawowe umiejętności i styl gry. Istnieją trzy różne specjalizacje:Punkty kombi,Wewnętrzny wzrok, IPrzygotowanie.

Punkty combo zwiększą obrażenia zadawane przez niektóre twoje umiejętności i zmienią sposób ich działania, zwiększając liczbę wystrzeliwanych strzał lub dodając szansę na powalenie przeciwników. Inner Sight zapewni ci nieograniczoną energię na krótki czas podczas atakowania oznaczonego wroga. Przygotowanie pozwala na częstsze korzystanie z superumiejętności po wydaniu znacznej części głównego zasobu.

Łotrzyk to mobilna klasa, która daje ci dostęp do skradania się, pułapek i nasyceń, dzięki czemu możesz zająć się dowolną zawartością. Możesz rzucić się do walki poza walką dzięki kombinacji ataków dystansowych, wręcz i ataków z ukrycia.

Czarownik

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (4) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

TheCzarownikjest typowym czarodziejem dystansowym lub magiem fantasy. Korzystając z uprawnień oogień,Błyskawica, Ilódmagii, możesz unicestwić swoich przeciwników. Niezależnie od tego, czy chcesz przywołać ogniste hydry, czy spamować błyskawicami łańcuchowymi, z łatwością pokonasz każdego na swojej drodze.

Twoja wyjątkowa mechanika klasowa jestZachwyt, które zapewnią twoim zdolnościom potężne efekty pasywne, które — po umieszczeniu ich w miejscach na zaklęcia — zostaną aktywowane bez konieczności umieszczania ich na pasku ani wydawania many. Na przykład możesz rzucić Kulę Ognia za pomocą many, aby wystrzelić we wrogów gigantyczne płomienie. Ale możesz także umieścić Kulę Ognia w jednym ze swoich miejsc na Zaklęcia, co spowoduje eksplozję wszystkich wrogów, gdy ich zabijesz.

Jako czarodziej jesteś nieco słabszy niż inne klasy, ale dysponujesz pakietem zdolności obronnych, które mogą uczynić cię (tymczasowo) nie do zabicia. Okryj się lodem, otocz swoje ciało ogniem lub po prostu ucieknij przed niebezpieczeństwem.

druid

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (5) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Druidzi przegapiliDiablo 3, ale były wDiablowszechświat odDiablo 2. Jako Druid jesteś zmiennokształtnym, który może przekształcić się w dzikiego niedźwiedziołaka lub okrutnego wilkołaka, jednocześnie uwalniając gniew natury, aby pokonać wrogów. Twoja wyjątkowa mechanika klasowa jest theSystem duchowych zwierząt, która zapewnia twojej postaci dobrodziejstwo, takie jak nowe umiejętności pasywne i wzrost statystyk.

Nekromanci nie są jedynymi przywoływaczamiDiablo 4, ponieważ jako druid możesz również wezwać towarzyszy na pomoc. Przyzywaj wilki, kruki i pnącza, aby pomogły ci w pokonaniu demonów rozsianych po Sanktuarium. Będziesz także mógł wywołać niektóre z najbardziej śmiercionośnych klęsk natury, takich jak huragan, który zmiecie wrogów.

FAQs

Jaką postac wybrac w Diablo 4? ›

Najlepszymi klasami w Diablo 4 są naszym zdaniem: Czarodziej - Pozwala ona korzystać z bardzo przydatnych zaklęć opartych o żywioły. Możecie ponadto łatwo zadawać obrażenia obszarowe i jednocześnie osłabiać lub zatrzymywać grupy przeciwników.

Jakie klasy będą w Diablo 4? ›

Diablo 4 oferuje pięć klas postaci do wyboru, które różnią się sposobem rozgrywki i dostępnymi umiejętnościami, a także dedykowanym uzbrojeniem. Są to: Barbarzyńca, Druid, Czarodziejka, Łotr i Nekromanta. W tym miejscu poznasz ich charakterystykę i ustalisz, która postać odpowiada twojemu stylowi gry.

Jaki laptop do Diablo 4? ›

Wysokie wymagania
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows® 10 1909 albo nowszy.
  • Procesor: Intel® Core Intel Core i7-8700K lub AMD Ryzen™ 2700X.
  • Pamięć: 16 GB RAM.
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce® RTX 2060 lub AMD Radeon™ RX 5700 XT.
  • DirectX® : Wersja 12.
  • Dysk: SSD z 90 GB wolnej przestrzeni na dysku.

Czy Diablo 4 będzie po polsku? ›

Odpowiadamy od razu - tak, Diablo 4 jest dostępne w pełnej polskiej lokalizacji, a więc z dubbingiem.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Fr. Dewey Fisher

Last Updated: 11/01/2023

Views: 5269

Rating: 4.1 / 5 (62 voted)

Reviews: 85% of readers found this page helpful

Author information

Name: Fr. Dewey Fisher

Birthday: 1993-03-26

Address: 917 Hyun Views, Rogahnmouth, KY 91013-8827

Phone: +5938540192553

Job: Administration Developer

Hobby: Embroidery, Horseback riding, Juggling, Urban exploration, Skiing, Cycling, Handball

Introduction: My name is Fr. Dewey Fisher, I am a powerful, open, faithful, combative, spotless, faithful, fair person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.