Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (2023)

Diablo 4zawiera pięć klas:Barbarzyńca,Nekromanta,Czarownik,Łobuz, Idruid. Każda klasa ma unikalną mechanikę klasową wraz z drzewkiem umiejętności wyposażonym w różnorodne zaklęcia. Wszystkie ich style gry są różne, ale którejest dla ciebie najlepszą klasą?

W tymDiablo 4przewodnik, wyjaśnimy każdą z klas, aby pomóc Ci podjąć przemyślaną decyzję dotyczącą następnej głównej.

Jaka jest dla ciebie najlepsza klasaDiablo 4?

Jest pięćDiablo 4klasy dostępne w dniu premiery, a każda z nich ma swój własny, niepowtarzalny styl gry. Ale zanim zagłębisz się w grę i wybierzesz swoją klasę, możesz się zastanawiać: która jestto, co najlepsze.

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa — przynajmniej w tak prostych słowach. W tym oknie przedsezonowym 1 (sezon 1 rozpocznie się dopiero w połowie lub pod koniec lipca) Blizzard monitoruje klasy i konstrukcje, które są zbyt silne, i powstrzymuje je.

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (1) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Chociaż spodziewamy się, że osłabienia i wzmocnienia nieco się uspokoimy, gdy zbliżymy się do sezonu 1 (i w samym sezonie 1),Czerwiec będzie szczególnie niestabilny dla buildów i klas. Na przykład Blizzard mocno zmienił przedmioty, które były kluczowe dla wersji Barbarian's Whirlwind (najpotężniejszej wersji w grze) podczas weekendu wczesnego dostępu.Najlepiej więc unikać wybierania klasy dla określonej konfiguracji i zamiast tego próbować wybierać na podstawie klasy, która najbardziej Cię interesuje, w przeciwnym razie rozczarujesz się, gdy Twój idealny styl gry nie będzie już dłużej opłacalny.

Więc jeśli nie powinieneś po prostu wybrać najlepszej klasy, którą powinieneś wybrać? Poniżej mamy dla Ciebie kilka porad.

Czy niektóre klasy są lepsze od innych w momencie premiery?

To jest ostateczne pytanie, prawda? Który z pięciuDiablo 4uruchomienie klas jest najpotężniejsze? A co ważniejsze, w którą grę będziesz się najlepiej bawić?

Jak już wspomnieliśmy, jeśli chodzi o moc,wszystkie klasy są opłacalnew zawartości gry końcowej. Barbarzyńca, Nekromanta, Łotrzyk, Czarnoksiężnik i Druid mają bardzo silne kombinacje, które pomogą ci przetrwaćPoziom świata 4i najtrudniejsze lochy Koszmaru.

Tam sąniektóre klasy, które są silniejsze we wczesnej fazie gry(Czarownicy i Nekromanci) iklasy, które zaczynają się dość słabo(Barbarzyńcy i druidzi).

Jednak pomimo ich reputacji we wczesnej fazie gry,Barbarzyńcy i Druidzi chcą być najpotężniejszymi klasami w grzeDiablo 4gra końcowa— przynajmniej w okienku przedsezonowym.

Każda klasa ma zalety i wady, więc najlepszą klasą dla ciebie jest ta, którą klikasz nie tylko na poziomie mechanicznym, ale także na poziomie fantasy. Będziesz spędzać dużo czasu ze swoją indywidualną postacią, więc wybranie czegoś, co do ciebie przemawia, będzie ważne, jeśli chcesz pozostać w inwestycję.

na szczęścieDiablo 4zawiera już większość klasycznych archetypów fantasy (poza świętym wojownikiem, przede wszystkim), więc znalezienie czegoś, co wzbudzi twoje zainteresowanie, nie powinno być zbyt trudne. Jeśli potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji, przewiń w dół doDiablo 4sekcja przewodnika po klasach, aby uzyskać szczegółowe opisy.

W jakiej klasie jest najlepszaDiablo 4dla graczy solo?

TheŁotrzyk to prawdopodobnie najlepsza klasa solowa dla wprawnych graczychcą przejść przez grę — nawet jeśli ostatecznie będziesz musiał ciężej pracować w grze końcowej, aby konkurować z Barbarzyńcami.

Jako łotrzyk jesteś bardzo mobilny, skradający się i potrafisz walczyć zarówno z dystansu, jak i w zwarciu. Jesteś także najbardziej wszechstronną klasą z ogromną różnorodnością konfiguracji. Łatwo cię zabić, co może sprawić, że twoja klasa będzie trudna do opanowania, ale kiedy nabierzesz wprawy, możesz samodzielnie stawić czoła armii potworów bez zwalniania.

Oczywiście, podobnie jak w sekcji „która klasa jest dla Ciebie najlepsza”, nie ma właściwej odpowiedzi. Możesz grać wszystkimi pięcioma klasami solo i nie ma klasy wsparciaDiablo 4, obsługują tylko kompilacje.

Jaka jest najlepsza klasa w Diablo 4 dla początkujących?

Najłatwiejszą klasą dla początkujących jestalbo Nekromanta, albo Barbarzyńca, a każdy ma wady i zalety.

Oczywista korzyść dlaNekromantagraczy to armia szkieletów, którymi dysponujesz. Te stwory będą atakować rzeczy obok ciebie i, w zależności od twojej konfiguracji, mogą zadawać bardzo duże obrażenia. Jako nowy gracz, możliwość ciągłego polegania na niektórych sojusznikach AI jest ogromnym odprężeniem. Jeśli zepsujesz swoje umiejętności lub nie będziesz pewien, jak atakować i pozostać przy życiu, możesz po prostu skupić się na zapewnieniu sobie bezpieczeństwa, podczas gdy twoi kumple będą sprzątać lochy.

Oszustwo polega na tym, że nekromanci mają technicznie dwa zasoby do zarządzania, ponieważ rzucają zaklęcia za pomocą Esencji, a także ich unikalnej mechaniki Zwłok. Może to nieco przytłaczać nowych graczy, ponieważ zwłoki komplikują niektóre umiejętności, a także mogą wizualnie zasłaniać ziemię w lochach.

Barbaria, z drugiej strony, to po prostu wielcy, rozwaleni ludzie, którzy starają się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby uwolnić Sanktuarium od demonów. Fantazja i (niektóre) style gry dla Barbarzyńców są podobnie proste. Spędzisz dużo czasu po prostu podbiegając do potworów i uderzając je w twarz, aż umrą. Nie ma tu żadnych sztuczek. Nie stajesz się niewidzialny ani nie zmieniasz się w niedźwiedzia. Bierzesz duży młot i rozbijasz rzeczy.

Istnieją jednak dwie duże wady Barbarzyńcy: po jednej na każdym końcu gry. Barbarzyńcy są jedną ze słabszych klas we wczesnej fazie gry i możesz dość łatwo zginąć, gdy nie wiesz, co robisz. Za swoje cierpienie staniesz się bardzo potężny w grze końcowej. Ale nawet to wiąże się z kosztami złożoności, ponieważ powodem, dla którego barbarzyńcy są tak silni w późniejszej fazie gry, jest to, że są jedyną klasą, która może władać czterema broniami jednocześnie. Oznacza to, że musisz znaleźć więcej sprzętu niż inne klasy i masz potężniejsze legendarne moce do połączenia. To ekscytujące, ale i przytłaczające.

Wspaniała wiadomość oDiablo 4wszystkie klasy — w tym Druid, Sorcerer i Rogue — mają zarówno proste, jak i złożone konstrukcje. Podczas gdy Barbarzyńca i Nekromanta są prawdopodobnie najłatwiejszymi dla większości graczy, mogą nie być najlepszym pierwszym wyborem dla Ciebie.

Diablo 4przewodnik klasowy

Przyjrzyjmy się klasom bardziej szczegółowo, jeden po drugim:

Barbarzyńca

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (2) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

BarbariaWDiablo 4to zaciekli wojownicy, którzy rzucają się do walki. Jako Barb, twoim głównym mechanikiem jestArsenał broni, co pozwala na jednoczesne trzymanie czterech broni. Niektóre z twoich umiejętności będą wymagały posiadania określonego rodzaju broni, takiej jak cięcie, broń dwuręczna, broń dwuręczna lub pałka. Ale w przypadku niektórych umiejętności możesz ręcznieZmień brońdla różnych efektów. Zdobędziesz doświadczenie, im częściej będziesz używać określonej broni, co zapewni ci wzmocnienia, takie jak zwiększona szansa na trafienie krytyczne lub większe obrażenia zadawane wrażliwym wrogom.

Nie tylko jesteś w stanie opanować broń ofensywną, barbarzyńcy mają być masywnymi siniakami, którzy mogą przyjąć trafienie od każdego wroga. Dzięki mnóstwu okrzyków i zdolnościom zmniejszającym obrażenia będziesz spędzać dużo czasu w zwarciu i osobiście ze względu na swoją przeżywalność.

Nekromanta

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (3) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Nekromanta jest podstawą serii Diablo. Jako przywoływacz możesz wyczarować hordy nieumarłych wrogów, aby wykonali twoje rozkazy lub poświęcić swoich sługusów, aby się wzmocnić.

Twoja unikalna mechanika nazywa sięKsięga Umarłych, Który pozwala dostosować armię nieumarłych, wybierając rodzaj przywoływanych szkieletów (wraz ze specjalizacją). Możesz dać swoim pionkom więcej zdrowia, zwiększone zadawanie obrażeń lub możliwość zadawania obrażeń obszarowych. Jeśli nie chcesz zarządzać swoimi stronnikami, możesz poświęcić część lub wszystkich swoich stronników, aby uzyskać stałe wzmocnienie.

Nekromanci mają unikalny zasób, którego nie mają inne klasy:zwłoki— które, jak się domyślacie, pozostają po śmierci wrogów. Masz także Esencję, która działa podobnie do many, pozwalając ci rzucać zwykłe umiejętności, ale aby ożywić stwory, potrzebujesz zwłok. Jeśli wybierasz się na solową trasę pokazową, możesz zamiast tego zdetonować zmarłego.

Łobuz

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (4) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Łotrzykowieto wszechstronni pojedynkowicze, którzy mogą specjalizować się w walce na dystans lub w zwarciu. (Jeśli grałeś Łowcą Demonów wDiablo 3, jest to najbardziej podobna klasa dlaDiablo 4).

Twoja wyjątkowa mechanika klasowa jestSpecjalizacja, która zmienia twoje podstawowe umiejętności i styl gry. Istnieją trzy różne specjalizacje:Punkty kombi,Wewnętrzny wzrok, IPrzygotowanie.

Punkty combo zwiększą obrażenia niektórych twoich umiejętności i zmienią sposób ich działania, zwiększając liczbę wystrzeliwanych strzał lub dodając szansę na powalenie przeciwników. Inner Sight zapewni ci nieograniczoną energię na krótki czas podczas atakowania oznaczonego wroga. Przygotowanie pozwala na częstsze korzystanie z superumiejętności po wydaniu znacznej części głównego zasobu.

Łotrzyk to mobilna klasa, która daje ci dostęp do skradania się, pułapek i nasyceń, dzięki czemu możesz zająć się dowolną zawartością. Możesz rzucić się do walki poza walką dzięki kombinacji ataków dystansowych, wręcz i ataków z ukrycia.

Czarownik

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (5) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

TheCzarownikjest typowym czarodziejem dystansowym lub magiem fantasy. Korzystając z uprawnień oogień,Błyskawica, Ilódmagii, możesz unicestwić swoich przeciwników. Niezależnie od tego, czy chcesz przywołać ogniste hydry, czy spamować błyskawicami łańcuchowymi, z łatwością pokonasz każdego na swojej drodze.

Twoja wyjątkowa mechanika klasowa jestZachwyt, które zapewnią twoim umiejętnościom potężne efekty pasywne, które — po umieszczeniu ich w miejscach na zaklęcia — uruchomią się bez konieczności umieszczania ich na pasku ani wydawania many. Na przykład możesz rzucić Kulę Ognia za pomocą many, aby wystrzelić we wrogów gigantyczne płomienie. Ale możesz także umieścić Kulę Ognia w jednym ze swoich miejsc na Zaklęcia, co spowoduje eksplozję wszystkich wrogów, gdy ich zabijesz.

Jako czarodziej jesteś nieco słabszy niż inne klasy, ale dysponujesz pakietem zdolności obronnych, które mogą uczynić cię (tymczasowo) nie do zabicia. Okryj się lodem, otocz swoje ciało ogniem lub po prostu ucieknij przed niebezpieczeństwem.

druid

Jaka klasa w Diablo 4 jest dla Ciebie najlepsza? (6) Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Druidzi przegapiliDiablo 3, ale były wDiablowszechświat odDiablo 2. Jako druid jesteś zmiennokształtnym, który może przekształcić się w dzikiego niedźwiedziołaka lub okrutnego wilkołaka, jednocześnie wyzwalając gniew natury, aby pokonać wrogów. Twoja wyjątkowa mechanika klasowa jest theSystem duchowych zwierząt, która zapewnia twojej postaci dobrodziejstwo, takie jak nowe umiejętności pasywne i wzrost statystyk.

Nekromanci nie są jedynymi przywoływaczamiDiablo 4, ponieważ jako druid możesz również wezwać towarzyszy na pomoc. Przyzywaj wilki, kruki i pnącza, aby pomogły ci w pokonaniu demonów rozsianych po Sanktuarium. Będziesz także mógł wywołać niektóre z najbardziej śmiercionośnych klęsk natury, takich jak huragan, który zmiecie wrogów.

FAQs

Jaką postac wybrac w Diablo 4? ›

Klasa zalecana dla osób, które miały już styczność z serią Diablo. Na tle nekromanty czy łotrzycy druid jest bardziej wybaczalny, więc również i ci żądni wrażeń początkujący powinni być w stanie go opanować.

Czy warto kupic Diablo 4? ›

Diablo 4 nie jest idealne, ale ma sporo zalet. Fabuła potrafi wciągnąć znacznie mocniej niż ta z "trójki", możliwości rozwoju postaci są większe niż w trzeciej odsłonie serii, projekty potworów są znakomite, a klimat gry jest w końcu taki, jak powinien: mroczny.

Jaka karta graficzna do Diablo 4? ›

Wysokie wymagania
 • System operacyjny: 64-bitowy Windows® 10 1909 albo nowszy.
 • Procesor: Intel® Core Intel Core i7-8700K lub AMD Ryzen™ 2700X.
 • Pamięć: 16 GB RAM.
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce® RTX 2060 lub AMD Radeon™ RX 5700 XT.
 • DirectX® : Wersja 12.
 • Dysk: SSD z 90 GB wolnej przestrzeni na dysku.

Ile będzie kosztować Diablo 4? ›

Cena Diablo IV na PlayStation 4 oraz PlayStation 5

Zestaw międzygeneracyjny posiada darmową aktualizację do wersji na PS5: 3Kropki: Diablo IV (PS4 / PS5) – 339,00 zł Ultima.pl: Diablo IV (PS4 / PS5) + litografia – 339,90 zł RTV Euro AGD: Diablo IV (PS4 / PS5) – 349,00 zł

Jaka klasa w Diablo Immortal? ›

Jeśli nie wiesz na którą klasę się zdecydować, dobrym wyborem na początek będzie Barbarzyńca, Krzyżowiec albo Nekromanta. Dwie pierwsze postacie doskonale radzą sobie w walce wręcz, są też w stanie przyjąć na siebie mnóstwo ciosów.

Kim najlepiej grac w Diablo 3? ›

Moim wyborem jest Łowca Demonów. Była to pierwsza postać, którą grałem w Diablo 3 jeszcze za czasów Bety i jest moją ulubioną postacią, a teraz jestem podwójnie zmotywowany do grania nią ze względu na zmiany w patchu 2.6.9.

Ile ramu do Diablo 4? ›

Pamięć: 8 GB RAM. Miejsce na dysku: 90 GB wolnej przestrzeni na dysku (dysk SSD)

Jaki internet do Diablo 4? ›

DirectX: 12. Dysk twardy: 45 GB wolnego miejsca na dysku SSD. Internet: szerokopasmowe łącze internetowe.

Jakie ma wymagania Diablo 4? ›

Minimalne wymagania sprzętowe Diablo 4:
 • System operacyjny: Windows 10 lub macOS 10.12;
 • Procesor: Intel Core i5-760 lub AMD FX-8100;
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 lub AMD Radeon HD 7850;
 • Pamięć RAM: 8 gigabajtów;
 • Wolne miejsce na dysku: 30 gigabajtów;
 • Połączenie z Internetem.
May 11, 2023

Czy w Diablo 4 można grać we dwoje? ›

W najnowszej odsłonie Diablo będzie można grać na jednym ekranie z innym użytkownikiem. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony w zabawie może brać udział wyłącznie dwóch graczy. Każdy z użytkowników musi mieć własne konto Battle.net, na którym będą zapisywane postępy rozgrywki.

O co chodzi w Diablo 4? ›

Głównym zadaniem gracza jest pokonywanie ogromnych hord wrogów – w tym mniej lub bardziej potężnych bossów – a także zbieranie doświadczenia oraz przedmiotów, dzięki którym bohater będzie się rozwijał i stawał coraz potężniejszy. W Diablo 4 pojawi się jednak trochę nowości, jeśli chodzi o gameplay.

Czy beta Diablo 4 jest za darmo? ›

Otwarta i całkowicie darmowa beta Diablo 4 startuje w weekend i będzie trwała od 24 marca od godz. 17.00 do 27 marca 2023 roku do godz. 21.00. Rejestracja do wersji beta Diablo 4 jest banalnie prosta, niezależnie od platformy, na jakiej gracie.

Która część Diablo jest najlepsza? ›

Zacznijmy od czegoś absolutnie oczywistego w tym zestawieniu, czyli od serii Diablo. To bowiem ta marka rozkochała w sobie graczy na całym świecie i spopularyzowała gry typu hack'n'slash. Już jej pierwsza część była znakomita, ale to Diablo II przez wielu uznawane jest za najlepszą grę całego gatunku.

Kim najlepiej grać w Diablo Immortal? ›

Barbarzyńca najlepiej spisze się w walce w zwarciu, a jego umiejętności dotyczą przede wszystkim obrażeń fizycznych. Czarownik walczy na dystans, a jego skille obracają się wokół magii. Łowca demonów także walczy na dystans, lecz jego umiejętności pozwalają zadawać obrażenia fizyczne.

Czy da się zmienić postac w diablo Immortal? ›

Aby spojrzeć na Sanktuarium oczyma innej klasy, odwiedźcie palenisko Ruchomych Płomieni w Zachodniej Marchii. Oto kilka zasad dotyczących mechaniki zmiany klasy: Zmiana klasy staje się dostępna dla postaci na poziomie 35. Można zmienić klasę raz na siedem dni, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

Jaką postac w Diablo? ›

Diablo Immortal - jaka klasa postaci najlepsza dla początkujących? Dla początkujących graczy, którzy nie mieli wcześniej zbyt dużej styczności z grami z serii Diablo, najlepszą klasą na początek będzie Barbarzyńca. Wykonuje on mocne ataki a przy tym charakteryzuje się dużą odpornością na obrażenia fizyczne.

Co daje inteligencja w Diablo 3? ›

Inteligencja zwiększa obrażenia nekromantów, szamanów i czarowników, a także odporności wszystkich klas postaci. Witalność: zwiększa ilość punktów życia, czyli tym samym ilość obrażeń, jakie jesteś w stanie wytrzymać przed śmiercią.

Ile klas jest w Diablo 3? ›

Diablo III, rozszerzenie Reaper of Souls oraz dodatek Rise of the Necromancer są częścią Eternal Collection: 7 klas, 5 aktów i setki godzin siekania demonów.

Od czego zależy VRAM? ›

Na tę kwestię wpływ ma przede wszystkim działanie karty graficznej. Im jest ona bardziej zaawansowana technologicznie, tym większe jest zużycie energii elektrycznej. W kontekście kart graficznych często wspomina się o pamięci VRAM.

Ile waży beta Diablo 4? ›

Po pierwsze, trik można zastosować tylko w przypadku, gdy pobierzemy pełną wersję bety Diablo IV, ważącą blisko 80 GB („nadmiar” gigabajtów generują tekstury w jakości UltraHD). Po drugie, odchudzenie bety wiąże się z przejściem na gorsze jakości tekstury.

Czy Diablo 4 będzie online? ›

Produkcja nie oferuje trybu offline.

Przypominający MMORPG sposób zaprojektowania świata gry sprawia, że nawet podczas samotnej zabawy wymagane jest stałe połączenie z Internetem. Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Ile kosztuje Diablo 3 na PC? ›

Diablo 3 Reaper of Souls (Digital) od 78,26 zł, opinie - Ceneo.pl.

Ile zajmuje Diablo 2 Resurrected? ›

Diablo II: Resurrected Wymagania Sprzętowe
MINIMALNE WYMAGANIAZALECANE
PAMIĘĆ8 GB RAM16 GB RAM
DYSK TWARDY30 GB dostępne na twardym dysku
InternetSzerokopasmowe łącze internetowe
RozdzielczośćMonitor o minimalnej rozdzielczości 1280×720
3 more rows

Ile miejsca zajmuje Diablo 3? ›

Windows
Minimalne wymagania sprzętoweZalecana konfiguracja sprzętowa
Pamięć4 GB RAM6 GB RAM
Dysk twardy25 GB wolnego miejsca na dysku
Połączenie z InternetemSzerokopasmowe łącze internetowe
MediaNapęd DVD-ROM (wymagany jedynie dla wersji na płytach DVD)
4 more rows

Kiedy nowe Diablo? ›

W czasie gali The Game Awards 2022 razem z oficjalnym zwiastunem przedstawiona została oficjalna data premiery nowego Diablo. Fani będą musieli poczekać jeszcze kilka tygodni, ponieważ gra pojawi się 6 czerwca 2023 roku.

Kiedy beta testy Diablo 4? ›

O co chodzi z Przepustką Bitewną w nowym Diablo? Oczywiście nie zapominajmy o kolejnych beta testach Diablo 4, które rozpoczną się 12 maja o godzinie 21:00 czasu polskiego i zakończą się 14 maja o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Jaki komputer do World of Warcraft? ›

Wymagania minimalne
 • Procesor – Intel Core 2 Duo E6600/Phenom X3 8750.
 • Karta graficzna – GeForce 8800 GT/Radeon HD 4850 lub lepsza.
 • Pamięć RAM– 2 GB.
 • Przestrzeń dyskowa – 35 GB.
 • System operacyjny – Windows XP/Vista/7/8.

Jak sprawdzić jaką mam kartę graficzną? ›

Wystarczy, że klikniesz w „Panel sterowania” i z paska menu wybierzesz „Menadżer urządzeń”. W tym okienku pokażą się wszystkie informacje na temat komponentów komputera. W polu „Karty graficzne” są pokazane karty graficzne zamontowane w komputerze lub laptopie.

Jak sprawdzić jaką ma się kartę graficzną Windows 10? ›

Przykładowo, jeśli chcemy sprawdzić kartę graficzną w oprogramowaniu Windows 10, w panelu sterowania naszego komputera, po przejściu do kategorii „Sprzęt i dźwięk”, przy „Urządzeniach i drukarkach” znajdziemy „menedżer urządzeń''. Po kliknięciu w niego, wśród urządzeń, należy odszukać „Karty graficzne”.

Jak sprawdzić żywotność karty graficznej? ›

Najprostszym z nich będzie menedżer zadań, do którego dostęp uzyskujemy po jednoczesnym wciśnięciu przycisków ctrl, alt i delete. W zakładce „wydajność” znajdziemy aktualizowane w czasie rzeczywistym wykresy ukazujące obciążenie poszczególnych komponentów karty, a także ich temperaturę.

Ile kosztuje karta graficzna? ›

Gdy chcesz lepszą wydajność i grać w np. 1440p, musisz wydać od 2000 zł (RTX 3060 Ti, RTX 3070 lub RX 6700) do nawet ok. 5000 zł (RTX 4070 Ti lub RX 7900 XT). Cena najmocniejszych kart graficznych, które sprawdzą się w 4K, waha się między 5000 zł a nawet ponad 10000 zł (RTX 4080, RTX 4090 lub RX 7900 XTX).

Czym się różni RAM od VRAM? ›

Upraszczając, VRAM to odpowiednik pamięci RAM z komputera, z tą jednak różnicą, że przechowuje dane dla karty graficznej, a nie całego komputera. Dzięki niemu twoje GPU będzie w stanie sprawnie generować grafikę w grach - niedobór VRAMu objawi się, między innymi, problemami z teksturami i ich długim doczytywaniem się.

Ile pamięci ma moja karta graficzna? ›

Wszystkie informacje o karcie graficznej znajdziemy w zakładce ekran, a konkretniej w jej lewym górnym rogu. DxDiag to w szczególności wygodne urządzenie, jeśli chcemy sprawdzić, ile pamięci VRAM ma nasza karta.

Jak podkręcić kartę graficzną? ›

Czym podkręcić kartę graficzną? Najlepiej wykorzystać do tego aplikację MSI Afterburner (działa ona także z kartami innych producentów niż MSI), która wyróżnia się przejrzystym interfejsem i prostą obsługą. Włączenie opcji "Startup" pozwoli załadować zmienione ustawienia już przy starcie systemu.

Po czym poznać że karta graficzna jest uszkodzona? ›

Najczęstsze objawy uszkodzenia karty graficznej to brak obrazu po uruchomieniu komputera, zakłócenia obrazu, zniekształcenia, artefakty, niska rozdzielczość ekranu czy różnego koloru paski i inne wzory wyświetlane na ekranie.

Ile RAM do wowa? ›

Windows
Minimalne wymaganiaZalecane specyfikacje
PAMIĘĆ8 GB RAM16 GB RAM
DANEDysk SSD 128GB dostępnego miejsca
InternetSzerokopasmowe połączenie internetowe
PERYFERIAWymagana klawiatura i mysz.Mysz z wieloma przyciskami i kółkiem przewijania
4 more rows

Ile waży World of Warcraft? ›

59GB u mnie. a tak ogólnie. zaopatrzcie się w dysk zewnętrzny i sobie przenoście, jeśli macie problem z netem.

Ile kosztuje abonament World of Warcraft? ›

1 miesiąc abonamentu – 12,99 euro (około 61 złotych) 3 miesiące abonamentu – 35,97 euro (około 168 złotych), standardowa cena to 38,97 euro (około 182 złote) 6 miesięcy abonamentu – 65,94 euro (około 309 złotych), standardowa cena to 77,94 euro (około 365 złotych)

Ile czasu zajmuje przejście Diablo 3? ›

Diablo III trafiło do sklepów na całym świecie. Niektórzy finałową batalię mają już za sobą - i wcale nie potrzebowali do jej zwycięskiego zakończenia (jak i całej gry) wiele czasu. Jak donosi Dsogaming, koreańscy gracze potrafili ukończyć Diablo III w 4-5 godzin na normalnym poziomie trudności.

Jak pobrać diablo 2 za darmo? ›

Pobrać i zainstalować aplikację Battle.net, dostępną tutaj. Zalogować się w niej do swojego konta. Kliknąć na widoczną w oknie ikonę Diablo 2: Resurrected i z rozwijanej listy wybrać Dodaj do Ulubionych. Nad ikoną Instaluj z rozwianej listy Wersja gry wybrać Beta i zainstalować.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Gregorio Kreiger

Last Updated: 11/20/2023

Views: 5299

Rating: 4.7 / 5 (77 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Gregorio Kreiger

Birthday: 1994-12-18

Address: 89212 Tracey Ramp, Sunside, MT 08453-0951

Phone: +9014805370218

Job: Customer Designer

Hobby: Mountain biking, Orienteering, Hiking, Sewing, Backpacking, Mushroom hunting, Backpacking

Introduction: My name is Gregorio Kreiger, I am a tender, brainy, enthusiastic, combative, agreeable, gentle, gentle person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.