Jen Psaki Net Worth 2023: kariera, biografia i osiągnięcia (2023)

Od 2023 roku wartość netto Jen Psaki wynosi 30 milionów dolarów. Jennifer Rene Psaki, znamy go jako Jen Psaki, jest amerykańskim doradcą politycznym. Pełniła funkcję 34. sekretarza prasowego Białego Domu w latach 2021-2022.

Spis treści

Jen pełniła tę samą rolę, kiedy Barack Obama został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jest jednak gotowa zrezygnować z tej roli po podpisaniu 3-letniego kontraktu z informacyjnym kanałem kablowym – MSNBC.

Jen Psaki Szczegóły wartości netto

Od 2023 roku wartość netto Jen Psaki wynosi 30 milionów dolarów. Jest to oparte na jej dochodach jako sekretarz Białego Domu. Roczna pensja Jen Psaki na wynos wynosiła ponad 180 000 $, gdy pełniła funkcję sekretarza Białego Domu.

Poza wynagrodzeniem Psaki była również uprawniona do dodatku na czynsz za mieszkanie i zwrotu kosztów podróży. Biorąc pod uwagę wagę jej pracy. Zaproponowano jej również dotację na prąd, całodobową ochronę i różne inne udogodnienia. Wszystkie te udogodnienia również przyczyniają się do wartości netto Jen Psaki.

202330 milionów dolarów
202227 milionów dolarów
202124 miliony dolarów
202021 milionów dolarów
201919 milionów dolarów

Wczesne życie i biografia

Jen Psaki Net Worth 2023: kariera, biografia i osiągnięcia (1)

REKLAMA

(Video) The yen should be 'one of the real winners' in 2023, fund manager says

Jen Psaki urodziła się w Stamford w stanie Connecticut w 1978 roku. Uczęszczała do College of William & Mary w Wirginii, gdzie uzyskała tytuł licencjata z anglistyki i socjologii. Następnie Psaki uzyskał tytuł magistra stosunków międzynarodowych w Szkole Prawa i Dyplomacji Fletchera na Uniwersytecie Tufts.

Po ukończeniu edukacji Psaki rozpoczęła karierę polityczną jako młodszy pracownik kampanii prezydenckiej Johna Kerry'ego w 2004 roku. Następnie pracowała dla kilku demokratycznych polityków i organizacji, w tym Toma Daschle'a, Baracka Obamy i Demokratycznego Komitetu Kampanii Kongresu.

Prawdziwe imięJennifer Renee Psaki
PrzezwiskoTylko Psaki
Słynny jakoSekretarz prasowy Białego Domu
Data urodzenia1 grudnia 1978 r
Wiek44 lata
ZawódSekretarz prasowy Białego Domu
Miejsce urodzeniaStanford, Connecticut, USA
Obecne miejsce zamieszkaniaGreenwicz
SzkołaLiceum im. Williama i Mary Greenwich
Narodowośćamerykański
Wartość netto30 milionów dolarów
Stan cywilnyRozwiedziony
WspółmałżonekGrzegorz Mecher
Religiachrześcijanin
znak zodiakuStrzelec
Pochodzenie etniczneBiały
RodziceJames R. Psaki Eileen D. Medvey
RodzeństwoStephanie Psaki Kristen Psaki
Media społecznościoweFacebook, Instagram, Twitter

Kariera

Po ukończeniu studiów Jen została zarejestrowaną członkinią Demokratów i przez całą swoją karierę pracowała z wieloma politykami Demokratów. Jen pracowała również przy kampaniach reelekcyjnych Toma Harkina, a później ubiegającego się o stanowisko gubernatora Toma Vilsacka. Później, w 2004 roku, Jen pracowała na poważniejsze stanowisko zastępcy sekretarza prasowego

Co więcej, Jen pracowała również dla kampanii wyborczej Johna Kerry'ego, którą ostatecznie przegrali. Następnie Jen pracowała jako regionalny sekretarz prasowy Demokratycznego Kongresowego Komitetu Kampanii. W latach 2005-2006 Jen pracował z Josephem Crawleyem jako dyrektor ds. komunikacji. W tym okresie Jen poznała swojego męża, Grega Mechera.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Jen pracowała w administracji Obamy w 2008 roku. Pracowała jako sekretarz podróży Obamy, a później pracowała na pełny etat jako zastępca sekretarza prasowego. Również później awansowała na Zastępcę Dyrektora ds. Komunikacji.

Jednak ta sama rola, w której pracowała również za administracji Bidena. Jen zrezygnowała z funkcji sekretarza prasowego Białego Domu w 2022 roku. O czym zapowiedział sam prezydent Joe Biden.

(Video) Jen Psaki in the 2023 SXSW Studio

Osiągnięcia

Jen Psaki miała udaną karierę polityczną. Pracowała pod administracją Obamy jako zastępca sekretarza prasowego Białego Domu w 2009 roku i rzecznik Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych w 2013 roku.

W 2020 roku została sekretarzem prasowym Białego Domu w rządzie Joe Bidena. Psaki jest również znana z aktywnej obecności w mediach społecznościowych na Instagramie i Twitterze, gdzie regularnie dzieli się swoimi przemyśleniami i pomysłami.

Po prostu Psaki w MSNBC

Nie pracuje już jako sekretarz prasowy Białego Domu. Cóż, i tak nie była tam, aby zarabiać pieniądze, jednak obecnie nie jest bez pracy. MSNBC zatrudniło Psaki jako współpracownika 24 maja 2022 r.

Sieć zauważyła, że ​​pojawi się podczas relacji z wyborów śródokresowych w 2022 roku i wyborów prezydenckich w 2024 roku oraz że program Psaki dla Peacocka jest w toku. Jednak Psaki mówił o strzelaninie Robb Elementary School w The Tonight Show Starring Jimmy Fallon.

A więc jej pierwszy występ w telewizji od czasu odejścia z pracy sekretarza prasowego Białego Domu. Wewnątrz z Jen Psaki, nowym cotygodniowym programem telewizyjnym, który Psaki będzie gospodarzem, MSNBC ogłosiło to w lutym 2023 r., A jego premiera odbędzie się 19 marca 2023 r. Program jest emitowany w niedzielne poranki i koncentruje się na problemach porządku publicznego. Cokolwiek zarabia w swojej obecnej pracy, z pewnością zwiększy wartość netto Jen Psaki.

Tylko główny dochód Psaki

Głównym źródłem dochodu Jen Psaki była pensja, którą otrzymywała za swoją rolę, gdy Jen Psaki odchodzi z funkcji sekretarza prasowego Białego Domu. Dlatego dała początek swojej karierze w 2001 roku dzięki kampaniom reelekcyjnym Demokratów z Iowa, Toma Harkina do Senatu USA i Toma Vilsacka na gubernatora. Była także kluczowym członkiem Partii Demokratycznej, gdzie wcześniej służyła administracji Obamy jako zastępca sekretarza prasowego Białego Domu w roku 2009.

Jednak została następnie awansowana na zastępcę dyrektora ds. Komunikacji Białego Domu i służyła do 2011 roku. Jen była także rzecznikiem Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych w latach 2013-2015.

Następnie została mianowana dyrektorem ds. komunikacji w Białym Domu – rolę, którą pełniła od 2015 do 2017 roku. Dzięki wysoce szanowanej karierze w służbie publicznej wartość netto Jen Psaki wynosi około 2,5 do 3 milionów dolarów.

(Video) 📣 TCE's Top JUNE 2023 Career News & Trends #careeradvice | Francina Harrison, The Career Engineer

Życie osobiste

Jen Psaki Net Worth 2023: kariera, biografia i osiągnięcia (2)

Jen Psaki jest żoną Grega Mechera. Związała węzeł z Gregiem 8 maja 2010 r. Jej mąż, Mecher, pracował wcześniej jako szef sztabu kongresmana Steve'a Driehausa i Joe Kennedy'ego.

Para spotkała się po raz pierwszy w 2006 roku podczas Komitetu Kampanii Kongresu Demokratów. Razem dzielą dwójkę dzieci. 2 listopada 2021 roku uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Po pełnym wyzdrowieniu wróciła do pracy 12 listopada 2021 roku.

Nieruchomość

W marcu 2019 roku Jen i Greg zapłacili 1,6 miliona dolarów za dom o powierzchni 4500 stóp kwadratowych w Arlington w Wirginii. Dziś ten dom jest wart około 2,1 miliona dolarów.

Inne właściwości Jen Psaki

 • Komercyjna powierzchnia biurowa w hrabstwie Fairfax: 900 000 USD
 • Mieszkanie w Kalifornii: 6 milionów dolarów
 • Mieszkanie w Nowym Jorku: 4 miliony dolarów
 • Willa na Florydzie: 9 milionów dolarów
 • Rezydencja w Wisconsin: 6 milionów dolarów

Samochody Jen Psaki

Jen Psaki jest właścicielką luksusowych samochodów. Niektórzy z nich są:

 • Lexus ES350 — 40 000 USD
 • BMW X1 — 72 000 USD
 • Lexus ES – 135 000 USD
 • Jaguar XE — 80 000 USD
 • Range Rover Sport — 210 000 USD
 • Tesla Model Y — 55 000 USD

Oprócz wymienionych samochodów Jen Psaki kupił również Bentleya, którego wartość jest nadal nieznana.

Profile w mediach społecznościowych Just Psaki

Oto linki do kont społecznościowych Jen Psaki.

Często zadawane pytania

Kim jest żona Jen Psaki?

Jen Psaki jest żoną Gregory'ego Mechera.

Jaka jest wartość netto Jen Psaki?

Wartość netto Jen Psaki wynosi 30 milionów dolarów.

Ile zarabia Jen Psaki w ciągu roku?

Jen Psaki zarabia około 3 milionów dolarów rocznie.

Czy Jen Psaki ma dzieci?

Tak, Jen Psaki ma dwoje dzieci, jej biografia również brzmi „mama dwojga ludzi”.

Jaka jest pensja Jen Psaki?

Jako sekretarka w Białym Domu, pakiet wynagrodzeń Jen Psaki wynosi 180 000 $. Wraz z dodatkiem na podróż i dodatkiem na czynsz za mieszkanie.

Przeczytaj także:Wartość netto Ryana Cooglera w 2023 r

FAQs

How much money does Karine Jean Pierre make? ›

Karine Jean-Pierre Net Worth 2023
Net Worth:$14 Million
Name:Karine Jean-Pierre
Salary:$1 million +
Monthly Income:$100,000 +
Date of Birth:August 13, 1974
5 more rows
May 22, 2023

Does Jen Psaki have a college degree? ›

Psaki graduated from Greenwich High School in 1996. In 2000, she graduated from the College of William & Mary with a degree in English and sociology. She is a member of the Chi Omega sorority.

How much does the chief of staff for the president make? ›

According to the Wall Street Journal, Reince Priebus and John Kelly, President Trump's first two chiefs of staff, earned $179,700 each. The maximum salary allowed for any White House aide is $183,000.

How much does a chief of staff make at Columbia University? ›

The estimated total pay for a Chief of Staff at Columbia University is $170,266 per year.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Edwin Metz

Last Updated: 10/15/2023

Views: 5261

Rating: 4.8 / 5 (58 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Edwin Metz

Birthday: 1997-04-16

Address: 51593 Leanne Light, Kuphalmouth, DE 50012-5183

Phone: +639107620957

Job: Corporate Banking Technician

Hobby: Reading, scrapbook, role-playing games, Fishing, Fishing, Scuba diving, Beekeeping

Introduction: My name is Edwin Metz, I am a fair, energetic, helpful, brave, outstanding, nice, helpful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.